Terms of Use

Terms And Conditions   -  Kullanici Sözlesmesi

1. Taraflar

a) www.expower.net  internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Perpa Ticaret Merkezi  A Blok Kat: 8 No:750 Okmeydanı - Şişli / İSTANBUL adresinde mukim Perpa Elektrik Elektronik Hizmetler Tic.LTD ŞTİ

b) www.expower.net  internet sitesine üye olan internet kullanicisi ("Üye")

2. Sözlesmenin Konusu

Isbu Sözlesme’nin konusu Expower.net’in sahip oldugu internet sitesi www.expower.net ‘dan üyenin faydalanma sartlarinin belirlenmesidir.

3. Taraflarin Hak ve Yükümlülükleri

3.1. Üye, www.expower.net  internet sitesine üye olurken verdigi kisisel ve diger sair bilgilerin kanunlar önünde dogru oldugunu, Expower.net bu bilgilerin gerçege aykiriligi nedeniyle ugrayacagi tüm zararlari aynen ve derhal tazmin edecegini beyan ve taahhüt eder.

3.2. Üye, Expower.net tarafindan kendisine verilmis olan sifreyi baska kisi ya da kuruluslara veremez, üyenin sözkonusu sifreyi kullanma hakki bizzat kendisine aittir. Bu sebeple dogabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kisiler veya yetkili merciler tarafindan Expower.net 'e karsi ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karsi, Expower.net 'in sözkonusu izinsiz kullanimdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakki saklidir.

3.3. Üye www.expower.net internet sitesini kullanirken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunlari ihlal etmemeyi bastan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, dogacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasiran üyeyi baglayacaktir.

3.4. Üye, www.expower.net internet sitesini hiçbir sekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykiri, baskalarini rahatsiz ve taciz edici sekilde, yasalara aykiri bir amaç için, baskalarinin fikri ve telif haklarina tecavüz edecek sekilde kullanamaz. Ayrica, üye baskalarinin hizmetleri kullanmasini önleyici veya zorlastirici faaliyet (spam, virus, truva ati, vb.) ve islemlerde bulunamaz.

3.5. www.expower.net  internet sitesinde üyeler tarafindan beyan edilen, yazilan, kullanilan fikir ve düsünceler, tamamen üyelerin kendi kisisel görüsleridir ve görüs sahibini baglar. Bu görüs ve düsüncelerin Expower.net 'le hiçbir ilgi ve baglantisi yoktur. Expower.net 'in üyenin beyan edecegi fikir ve görüsler nedeniyle üçüncü kisilerin ugrayabilecegi zararlardan ve üçüncü kisilerin beyan edecegi fikir ve görüsler nedeniyle üyenin ugrayabilecegi zararlardan dolayi herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir.

3.6. Expower.net, üye verilerinin yetkisiz kisilerce okunmasindan ve üye yazilim ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayi sorumlu olmayacaktir. Üye, www.expower.net  internet sitesinin kullanilmasindan dolayi ugrayabilecegi herhangi bir zarar yüzünden Expower.net'den tazminat talep etmemeyi pesinen kabul etmistir.

3.7. Üye, diger internet kullanicilarinin yazilimlarina ve verilerine izinsiz olarak ulasmamayi veya bunlari kullanmamayi kabul etmistir. Aksi takdirde, bundan dogacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir.

3.8. Isbu üyelik sözlesmesi içerisinde sayilan maddelerden bir ya da birkaçini ihlal eden üye isbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak sahsen sorumlu olup, Expower.net’i bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarindan ari tutacaktir. Ayrica; isbu ihlal nedeniyle, olayin hukuk alanina intikal ettirilmesi halinde, Expower.net 'in üyeye karsi üyelik sözlesmesinee uyulmamasindan dolayi tazminat talebinde bulunma hakki saklidir.

3.9. Expower.net'in her zaman tek tarafli olarak gerektiginde üyenin üyeligini silme, müsteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakki vardir. Üye isbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, Expower.net'in hiçbir sorumlulugu yoktur.

3.10. www.expower.net  internet sitesi yazilim ve tasarimi Expower.net mülkiyetinde olup, bunlara iliskin telif hakki ve/veya diger fikri mülkiyet haklari ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar  üye tarafindan izinsiz kullanilamaz, iktisap edilemez ve degistirilemez. Bu web sitesinde adi geçen baskaca sirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalaridir ve ayrica fikri mülkiyet haklari kapsaminda korunmaktadir.

3.11. Expower.net8 tarafindan www.expower.net  internet sitesinin iyilestirilmesi, gelistirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erismek için kullanilan Internet servis saglayicisinin adi ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erisilen tarih ve saat, sitede bulunulan sirada erisilen sayfalar ve siteye dogrudan baglanilmasini saglayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakim bilgiler toplanabilir.

3.12. Expower.net kullanicilarina daha iyi hizmet sunmak, ürünlerini ve hizmetlerini iyilestirmek, sitenin kullanimini kolaylastirmak için kullanimini kullanicilarinin özel tercihlerine ve ilgi alanlarina yönelik çalismalarda üyelerin kisisel bilgilerini kullanabilir. Expower.net, üyenin www.expower.net  internet sitesi üzerinde yaptigi hareketlerin kaydini bulundurma hakkini sakli tutar.

3.13. Expower.net’e  üye olan kisi, yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüge alinacak uygulamalar kapsaminda Expower.net tarafindan  kendisine ürün ve hizmet tanitimlari, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler  ve diger müsteri memnuniyeti uygulamalari sunulmasina izin verdigini beyan ve kabul eder.  Üye, Expower.net’e üye olurken ve/veya baska yollarla geçmiste vermis oldugu ve/veya gelecekte verecegi kisisel ve alisveris bilgilerinin ve alisveris ve/veya tüketici davranis bilgilerinin  yukaridaki amaçlarla toplanmasina, Elektrik  istiraki olan tüm sirketler ile paylasilmasina, Expower.net olan tüm sirketler tarafindan kullanilmasina ve arsivlenmesine izin verdigini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmedigi sürece  üyeligi sona erdiginde de  verilerin toplanmasina, Expower.net istiraki olan tüm sirketler ile paylasilmasina, Expower.net istiraki olan tüm sirketler tarafindan kullanilmasina ve arsivlenmesine izin verdigini beyan ve kabul eder. Üye aksini bildirmedigi  sürece Expower.net istiraki olan tüm sirketlerin  kendisi ile  internet, telefon, SMS,  vb iletisim kanallari kullanarak irtibata geçmesine izin verdigini beyan ve kabul eder. Üye yukarida bahsi geçen bilgilerin toplanmasi,  paylasilmasi, kullanilmasi, arsivlenmesi ve kendisine erisilmesi nedeniyle dogrudan ve/veya dolayli maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasil herhangi bir zarara ugradigi konusunda talepte bulunmayacagini ve Expower.net istiraki olan sirketleri sorumlu tutmayacagini beyan ve kabul eder. Üye veri paylasim tercihlerini degistirmek isterse, bu talebini Expower.net müsteri hizmetleri çagri merkezlerine  iletebilir.

3.14. Expower.net, üyenin kisisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiginde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Expower.net’e teblig edilen yasal islemlere uymak; (b) Expower.net ve Expower.net web sitesi ailesinin haklarini ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduguna iyi niyetle kanaat getirdigi hallerde açiklayabilir.

3.15. Expower.net web sitesinin virus ve benzeri amaçli yazilimlardan arindirilmis olmasi için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alinmistir. Bunun yaninda nihai güvenligin saglanmasi için kullanicinin, kendi virus koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayi saglamasi gerekmektedir. Bu baglamda üye Expower.net web sitesi'ne girmesiyle, kendi yazilim ve isletim sistemlerinde olusabilecek tüm hata ve bunlarin dogrudan ya da dolayli sonuçlarindan kendisinin sorumlu oldugunu kabul etmis sayilir.

3.16. Expower.net, sitenin içerigini diledigi zaman degistirme, kullanicilara saglanan herhangi bir hizmeti degistirme ya da sona erdirme veya Expower.net web sitesi'nde kayitli kullanici bilgi ve verilerini silme hakkini sakli tutar.

3.17. Expower.net, üyelik sözlesmesinin kosullarini hiçbir sekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksizin her zaman degistirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Degistirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldirilan her hüküm , yayin tarihinde tüm üyeler bakimindan hüküm ifade edecektir.

3.18. Taraflar, Expower.net’e ait tüm bilgisayar kayitlarinin tek ve gerçek münhasir delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun sekilde esas alinacagini ve söz konusu kayitlarin bir delil sözlesmesi teskil ettigi hususunu kabul ve beyan eder.

3.19. Expower.net, is bu üyelik sözlesmesi uyarinca, üyelerinin kendisinde kayitli elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarina bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye isbu üyelik sözlesmesini onaylamasiyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmis sayilacaktir. Üye mail ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda “Benim Sayfam” bölümündeki “Tercihlerim” kismindan mail ve/veya SMS gönderim iptal islemini gerçeklestirebilecektir.

4. Sözlesmenin Feshi

Isbu sözlesme üyenin üyeligini iptal etmesi veya Expower.net tarafindan üyeliginin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktir. Expower.net üyenin üyelik sözlesmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeligini iptal ederek sözlesmeyi tek tarafli olarak feshedebilecektir.

5. Ihtilaflerin Halli

Isbu sözlesmeye iliskin ihtilaflerde Istanbul Mahkemeleri ve Icra Daireleri yetkilidir.

6. Yürürlük

Üyenin, üyelik kaydi yapmasi üyenin üyelik sözlesmesinde yer alan tüm maddeleri okudugu ve üyelik sözlesmesinde yer alan maddeleri kabul ettigi anlamina gelir. Isbu Sözlesme üyenin üye olmasi aninda akdedilmis ve karsilikli olarak yürürlülüge girmistir.